Home

Odcinek 1

Genesis 1

Rodzina Shannon uczestniczy w dziesiątej pielgrzymce osadników na Terra Nova, pierwszej kolonii powstałej dzięki szczelinie czasoprzestrzennej na ziemi sprzed 85 milionów lat. Jim Shannon, policjant i oddany ojciec z burzliwą przeszłością, prowadzi swoją rodzinę do tego nowego świata nieograniczonego piękna, tajemnicy i grozy. Żona Jima, Elisabeth, jest chirurgiem urazowym i najnowszym dodatkiem do zespołu medycznego Terra Nova. To dzięki niej rodzina ma szansę uczestniczyć w pielgrzymce. Josh, ich 17-letni syn, jest rozdarty pomiędzy rodziną a ukochaną Karą, która zostaje w 2149. Po przybyciu do osady, odnajduje się tam dzięki Skye – pięknej młodej dziewczynie należącej do rozrywkowej grupy nastolatków łamiących zasady kolonii. Maddy, 15-to letnia siostra Josha, ma nadzieję, że Terra Nova da jej szansę na nowo odkryć siebie. Jim, po ucieczce z więzienia zabiera także ze sobą pięcioletnią córkę, Zoe. Po przyjeździe Shannonowie wraz z innymi pielgrzymami, są wprowadzeni w życie kolonii przez dowódcę Nathaniela Taylora, charyzmatycznego i bohaterskiego pioniera i lidera osady. Taylor ostrzega turystów, że choć Terra Nova jest miejscem nowych możliwości i początków, nie wszystko jest tak idylliczne, jak się to początkowo wydaje. Wraz z błękitnym niebem, nieskażonymi wodospadami i bujną roślinnością, teren wokół roi się niebezpieczeństwie – i to nie tylko ze strony dinozaurów. Jest też kolonia renegatów pod wodzą czarnoskórej Miry, która stanowczo sprzeciwia się Taylorowi.

Odcinek 2

Genesis 2

Jim i Taylor próbują uratować kolonię przed atakiem pterozaurów. Elisabeth odkrywa, że jej były chłopak jest również w Terra Nova i może być odpowiedzialny za jej rekrutację. Skye stara się, by Josh czuł się jak w domu i zabiera go na wycieczkę do ukrytego destylatora, a Maddy poznaje młodego żołnierza – Taylora, który zdaje się być nią zainteresowany.

Odcinek 3

Instinct

Kiedy Terra Nova zostaje zaatakowane przez legion latających, nieznanych dotąd pterozaurów, Jim i Taylor muszą znaleźć sposób, by uratować kolonię przed jej całkowitym przejęciem za sprawą przyzwyczajeń lęgowych skrzydlatych dinozaurów. Elisabeth upewnia się, że to Malcolm stał za jej rekrutacją do Terra Nova. Między Joshem a Skye rozwijają się cieplejsze uczucia.

Odcinek 4

What remains

Elisabeth, Jim, Malcolm i Taylor badają przyczynę ciszy radiowej w pobliskiej placówce naukowej. Elizabeth odkrywa wybuch tajemniczego wirusa powodującego utratę pamięci, paranoję i ostatecznie śmierć, jednak po zetknięciu z patogenem sama zapada na dziwną zarazę. Jedynie przeziębiony Jim broni się przed chorobą. Grupa musi współpracować, aby znaleźć lekarstwo zanim tracą zdrowy rozsądek.

Odcinek 5

The runaway

Kiedy osierocona dziewczyna z kolonii „Szóstek” (6-tej pielgrzymi – współrebeliantów dowodzonych przez Mirę) przychodzi do Terra Nova poszukując azylu, Jim i Shannon nie są zgodni, czy mogą jej zaufać. Odnajdują skrytkę Miry, która z pomocą dziewczynki próbuje odzyskać znajdujący się tam przedmiot. Taylor zaczyna podejrzewać, że w kolonii jest zdrajca. Reynolds wyznaje swoje uczucie Maddy.

Odcinek 6

Bylaw

Kolonia pada ofiarą pierwszego morderstwa, a Jim i Taylor muszą znaleźć sprawcę. Również Skye pomaga Joshowi znaleźć sposób na sprowadzenie Kary do przeszłości, natomiast Elisabeth i Zoe pomagają nienarodzonemu Ankylosaurusowi przeżyć.

Odcinek 7

Nightfall

Nieopodal kolonii spada meteoryt. Emitowany w chwili upadku impuls elektromagnetyczny niszczy wszelkie układy scalone, co sieje spustoszenie we wszystkich urządzeniach w kolonii. Tymczasem, Maddy i Reynolds utknęli poza murami kolonii a Taylor próbuje zapobiec inwazji „szóstkowych” na Terra Nova.

Odcinek 8

Prof.

Maddy spotyka bohatera dzieciństwa – największego naukowca wszechczasów i odkrywa jego niechlubną tajemnicę, a jej życie jest zagrożone, gdy człowiek ten orientuje się w sytuacji. Josh tymczasem zawiera pakt z  Mirą, w celu sprowadzenia swojej dziewczyny z przyszłości, do Terra Nova.

Odcinek 9

Vs

Taylor i naukowcy szukają zdrajcy z pomocą olbrzymiej ważki, którą Mira wysłała jako kuriera. Jim natyka się na stare morderstwo, którego głównym podejrzanym jest dowódca Taylor.

Odcinek 10

Now you see me

Taylor i Mira spotykają się przypadkiem w dżungli. Tam Taylor dowiaduje się o planach swojego syna Lucasa. Wspólna obrona przed drapieżnikami łączy na chwilę dawnych wrogów.

Odcinek 11

Within

Lucas toczy wyścig, by złożyć swoje tajemnicze urządzenie przed 11-tą Pielgrzymka, w czym pod przymusem pomaga mu Skye. Terra Nova szykuje się do wojny.

Odcinek 12

Occupation

11-ta Pielgrzymka przybywa Terra Nova. Przy tej okazji przybywa także tajemnicza grupa Fenixa, która z pomocą Lucasa i Miry podbija kolonię.

Odcinek 13

Resistance

Terra Nova jest oblężona, Jim Taylor podstępem kontaktuje się z resztką żołnierzy, która ocalała po ataku i ukryła się w dżungli. Wspólnie tworzą plan, który ma za zadanie odcięcie Terra Nova od roku 2149 raz na zawsze. Bez możliwości transportowania cennych surowców do roku 2149 armia Fenixa wraz z „szóstkowymi” odchodzi na północ.

Advertisements

Skomentuj lub popraw

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s